HepForum.Com


Geri Git   HepForum.Com > HEPFORUM KÜLTÜR VE SANAT FORUMLARI > Eğitim - Öğretim Forumları > Üniversite - Lise Okul Tanıtımları
Kullanıcı Etiket Listesi

 
LinkBack Seçenekler
Alt 07.Ocak.2019   #1
DurumuÇevrimdışı
Kıdemli Üye
Rwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye No: 33
Üyelik tarihi: 11.Aralık.2018
Şehir:
Mesaj Sayısı: 1,592
Konu Sayısı: 976
Beğendikleri: 9
Alınan Beğeni: 52
HF Ticaret Sayısı: (0)
HF Ticaret Yüzdesi: (%)
Ruh Hali
Kan Grubum:

Standart Atılım üniversitesi

Atılım üniversitesiAtılım Üniversitesi (1996) Ankara'da Atılım Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Atılım Üniversitesi'nin amacı; bilgi çağının gerektirdiği evrensel "bilgiye ulaşım" ve "bilgi kullanım" yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmektir. Yabancı dille öğretim olanağı, fiziksel ve sistematik altyapı, uluslararası standartlara (ABET 2000 gibi) uygun eğitim programları, küçük sınıflarda ders dinleme ve derslere aktif katılma imkanı, en son teknolojik olanaklarla kurulan modern laboratuvarları, öğretim elemanları ile birebir iletişim kurma olanağı ve çeşitli sosyal etkinliklerle desteklenen gerçek bir eğitim ve tartışma ortamı sunmaktadır. Atılım Üniversitesi ile "Kardeş Üniversite" olan "University of the Incarnate Word" de kurulduğu şehir San Antonio Teksas'ta Değişim Programı'na göre istenildiğinde öğretim görebilme fırsatı bulunmaktadır. Üniversitede 3 adet bilgisayar, 2 adet Fizik, Kimya Laboratuvarlari ile 1 adet de Dil Laboratuvari bulunuyor web sitesi

Tarihçe

Atılım Üniversitesi (1996) Ankara'da Atılım Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir.

Yurt ve Barınma

Kent merkezine 20 Km uzaklıkta bulunan Atılım Üniversitesinde, kampüs içinde yurt bulunmamaktadır. Ankara dışından üniversitemizi kazanan öğrencilerin kalacak yer sorunları;Halkla İlişkiler tarafından öğrencilere sunulan çeşitli yurt seçenekleri ile giderilmektedir. Öğrencilerin rahat,ferah ve güvenilebilir bir ortamda barınma ihtiyaçlarını giderebilmeleri için şehir merkezlerindeki yurtlarla iletişim kurularak ;öğrencilerin bu yurtlarda kalmaları sağlanmaktadır. Yurtların donanımı öğrencilerin rahat etmelerine yönelik olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerin beslenme, konaklama, temizlik ve gündelik ihtiyaçları yurtlardaki personel tarafından düzenli ve günlük olarak karşılanmaktadır.

Kütüphane

Atılım Üniversitesi'nin modern kütüphanesinde, 33.415 kitap ve 1399 süreli yayın aboneliği ile geniş bir bilgi birikimi hedeflenmiştir.

Teknoloji

Atılım Üniversitesi'nde 387 adet bilgisayar öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Tüm bilgisayarlar internete bağlıdır. Üniversitede, bilgisayar başına düşen öğrenci sayısı 3'tür. Tüm öğrencilere e-mail adresi ve web sayfası yapma imkanı sağlanmaktadır. Kütüphanede ise kurulan bilgisayar ağı ile istenilen bilgi ve dokümana anında ulaşılabilmekte, "University of the Incarnate Word" ile yapılan işbirliği protokolüyle uluslararası bilgi alışverişi sağlanmaktadır. Ayrıca yurt içindeki diğer üniversite kütüphaneleri arasında her türlü bilgi ve doküman alışverişi yapılabilmektedir.

Beslenme

Atılım Üniversitesi öğrencilerine beslenme konusunda da sınırsız imkanlar sunulmaktadır.Beslenmenin insan hayatındaki önemi tartışılmaz olduğu; bilinci ile Üniversitemiz öğrencilerine eğitimlerini aldıkları süre içerisinde en iyi alternatifleri sunmaktadır. Kampüsümüzde 3 kafeterya bir de restorant bulunmaktadır. Öğrencilerimizin kentin bunaltıcı havasından uzak,doğa ile iç içe olduğu Atılım Üniversitesi kampüsünde;ev yemeklerini,mantı ve gözleme çeşitlerini yiyebileceği bir gözleme evide haftanın 5 günü saat: 8.00-17:00 arasında hizmet vermektedir.

Hazırlık Okulu bünyesinde bulunan "Friendly Restorant"ın toplam kapasitesi 500 kişidir. Hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında öğrencilerimizin damak zevkine göre, döner, ızgara çeşitleri, pide çeşitleri ve alakart yemek çeşitleri ile hizmet vermektedir.

İşletme Fakültesi bünyesinde "Rainbow Cafe"adı altında hizmet veren kafeteryamızın toplam kapasitesi 400 kişidir. Hafta içi her gün 08.00 - 17:00 saatleri arasında öğrencilere hem yemek yiyebilecekleri, hemde boş vakitlerini değerlendirebilecekleri ferah bir alanda hizmet vermektedir. İki kattan oluşan bu kafeteryamızda, alt katta fast food çeşitleri, üst katta alakart yemek çeşitleri öğrencilerimizin seçimine sunulmaktadır.

Mühendislik Fakültesi bünyesinde hizmet veren 200 kişilik kafeteryamız Hafta içi hergün 08:00 -17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu kafeteryamızda fast food çeşitleri, pizza çeşitleri, ve alakart yemek çeşitleri öğrencilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Ayrıca I blokta yer alan restoranımız, öğretim üyelerimiz ve üniversite personelimize, 11.00-14.00 arası, zengin menüsüyle hizmet vermektedir.
Atılım Üniversitesi kampüsünde yer alan Atılım Garden, havuz ve restoran kısmıyla yaz aylarında, 09.00-20.00 saatleri arasında herkesin kullanımına açıktır.
Restaurantımızda ve kafeteryalarımızda, yiyecekler gıda mühendisimizin kontrolü altında üretilmektedir

Sağlık

Üniversitemiz öğrencilerine sağlık hizmetleri; Sağlık Merkezimizde , ayakta tedavi yöntemi ile hizmet verilmektedir.

Üniversitemiz ,personel ve öğrencilerine haftanın beş günü uzman ve deneyimli kadrosu ile bir doktor ve hemşireden oluşan sağlık ekibi hizmet vermektedir.
Hastalar gerekli görüldüğü taktirde, ileri tetkik ve tedavileri için, üniversitemiz yakınlarındaki hastanelere yönlendirilmektedir.

Öğrencilerin zor durumda kalmamaları için, bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumlarından sağlık karnesini almaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Kampus Hayatı

Spor Müdürlüğü, öğrencilere deneyimli antrenörler nezaretinde basketbol, tenis, satranç, futbol, masa tenisi, step, bisiklet dallarında hizmetler sunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler üniversite kampüsünde ve üniversitelerarası düzenlenen spor turnuvalarına katılma olanağı bulmaktadır.

Ulaşım

Üniversite Yerleşkemiz, kent merkezine 20 km, çevreyoluna 6 km uzaklıkta, Ankara'nın yeni yaşam alanlarından İncek Köyü yakınlarında kuruludur.
Ulaşım, özel servis araçları, ring yapan Büyükşehir Belediye otobüsleri (101 Nolu Hat) ve güzergahta bulunan Ulus-Gölbaşı-İncek minibüsleri ile sağlammaktadır.Özel servis araçlarının ve belediye otobüslerin hareket saatleri ve güzergahları aşağıda belirtilmiştir

Burslar

Atılım Üniversitesi'nde başarıyı teşvik etmek, ödüllendirmek amacıyla ONUR BURSU, BAŞARI BURSU, TEŞVİK BURSU, SPOR BURSU adları altında çeşitli burs olanakları sağlanmaktadır. Onur Bursu Yüksek Onur Bursu, Onur bursu (a) Onur Bursu (b) olmak üzere 3 guruba ayrılan bu burs ÖSS sonucunda Türkiye genelindeki sıralamaya (Yüksek onur bursu için ilk 300 kişi arasında olmak) veya öğrencinin Atılım Üniversitesi'ndeki Akademik genel not ortalamasına göre (burs çeşidine göre 3.50 - 4.00 / 4.00) verilmektedir. Bu bursu kazanan öğrenciler başarılarını devam ettirdikleri sürece öğretim ücretinden muaf tutulmaktadır. Söz konusu öğrenciler ayrıca kazandıkları burs çeşidine bağlı olarak üniversite tarafından yapılan kitap yardımı ile öğretim dönemini kapsayan cep harçlığından yararlanırlar. Başarı Bursu Yüksek Başarı Bursu ve Başarı Bursu olmak üzere iki guruba ayrılan bu burs; ÖSS sonucunda Türkiye genelindeki sıralamaya (Yüksek Başarı Bursu için ilk 300-1500 arasında olmak) veya öğrencinin Atılım Üniversitesi'ndeki akademik genel not ortalamasına göre (burs çeşidine gör 3.00 - 3.49 / 4.00) verilmektedir. Başarılarını devam ettirdikleri sürece, Yüksek Başarı Bursu kazanan öğrenciler öğretim ücretinin yarısından, Başarı Bursunu kazanan öğrenciler ise üçte birinden muaf tutulurlar. Teşvik Bursu Bu burs, maddi durumu iyi olmadığı için öğretim ücretini ödemekte güçlük çeken öğrencilerin, yüksek öğrenimlerine devam etmelerini sağlamak ve başarılarını arttırmak amacıyla verilmektedir. Teşvik bursunu kazanan öğrenciler, öğretim ücretinin takdir edilen bir kısmından muaf tutulurlar. Spor Bursu Branşında milli sporcu olan ve halen faal olarak spora devam eden, birinci veya ikinci lig takımlarında faal olarak oynayan öğrenciler (branşlarındaki Üniversite takımlarında oynamaları halinde) ya da Üniversite takımına seçildikten sonra yüksek performans göstermiş öğrenciler, öğretim ücretinin tamamından, 1/2'sinden ya da 1/3'ünden muaf tutulurlar. ÖSYM'ne bildirilen öğrenci kontenjanlarına göre tespit edilen burslar Bu burslardan ÖSS sonuçlarına göre, ÖSYM kılavuzunda ilan edilen burslu kontenjanlardan birini kazanan öğrenciler yararlanmakta olup, bu öğrenciler ilk yıl öğretim ücretinden muaf tutulurlar. Söz konusu öğrenciler Atılım Üniversitesi Burs Yönetmeliğinde belirlenen başarı ölçütlerini sağladıkları sürece bursları devam edebilmektedir. Burslara ait kontenjanlar, her akademik yılın başında Atılım Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir ve öğrencilere duyurulur Tüm bursların devamı öğrencilerin Burs Yönetmeliği uyarınca belirlenen başarı kriterlerine uymaları halinde devam eder, başarısız öğrencilerin bursları kesilir.

Kulüpler

Atatürkç ü Atılım Topluluğu
Atılım Dağcılık Topluluğu
Atılım İzcilik Topluluğu
Atılım Sualtı Topluluğu
Atılım Spor Etkinlikleri Topluluğu
Atılım üniversitesi ç ağdaş Genç lik Topluluğu
Atılım üniversitesi Galatasaraylılar Topluluğu
Atılım üniversitesi Beşiktaşlılar Topluluğu
Atılım Mütercim ve Tercümanlık Topluluğu
Atılım Yapı Topluluğu
Atılımlı Yazarlar Kulübü
Bilgisayar Kulübü
Elektrik-Elektronik Kulübü
Endüstri Mühendisliği öğrenci Topluluğu
Fantasy Role Playing Topluluğu
Halkla İlişkiler Kulübü
İşletme Fakültesi Araştırma Topluluğu
Kariyer Planlama Topluluğu
Kültür ve Sanat Topluluğu
Kütüphane-Sinema Kulübü
Matematik Topluluğu
Robot Topluluğu
Tiyatro Topluluğu
Türk Tarih Platformu

Fakülteler ve Bölümler

Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Mekatronik Mühendisliği Bölümü
Üretim (İmalat) Mühendisliği Bölümü
Malzeme Mühendisliği Bölümü
Yazılım Mühendisliği Bölümü

İşletme Fakültesi
İşletme Bölümü
İktisat Bölümü
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü
Uluslararası İlişkiler Bölümü
Turizm İşletmeciliği Bölümü
Türkçe İşletme Bölümü

Fen-Edebiyat Fakültesi
Matematik Bölümü
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
Mütercim Tercümanlık Bölümü
Psikoloji Bölümü

Hukuk Fakültesi

  Alıntı

Rwa Üyenin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Yavaş gel Atasözleri ve Deyimler Rwa 0 138 08.Ocak.2019 06:20
Üsküdar’da sabah oldu Atasözleri ve Deyimler Rwa 0 191 08.Ocak.2019 06:20
Acı soğan yemedim ki ağzım koksun Atasözleri ve Deyimler Rwa 0 154 08.Ocak.2019 06:20
Acından ölmüş yok, tokundan ölmüş çok Atasözleri ve Deyimler Rwa 0 152 08.Ocak.2019 06:20
Al Külahını, Eyvallahı Da İçinde Atasözleri ve Deyimler Rwa 0 173 08.Ocak.2019 06:19


Bookmarks

Etiketler
Üniversitesi

Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Çağ Üniversitesi Rwa Üniversite - Lise Okul Tanıtımları 0 07.Ocak.2019 01:38
Ege Üniversitesi Rwa Üniversite - Lise Okul Tanıtımları 0 07.Ocak.2019 01:26
Ege Üniversitesi Rwa Üniversite - Lise Okul Tanıtımları 0 07.Ocak.2019 01:18
Muş Alparslan Üniversitesi Rwa Üniversite - Lise Okul Tanıtımları 0 07.Ocak.2019 01:14
TED Üniversitesi Rwa Üniversite - Lise Okul Tanıtımları 0 12.Aralık.2018 21:31


Yukarı Çık
Celtabet interbahis Elexbet Hiltonbet ngsbahis giriş Betmatik giriş Sportotobet giriş safirbet goldenbahis giriş goldenbahis giriş ngsbahis güncel giriş ngs bahis Süpertotobet giriş istanbul escort celtabet giriş venusbet truvabet giriş Slotbar Betcup giriş Artemisbet tv Pashabahis giriş